XI Gminny Konkurs Wiedzy o Sporcie dla Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych
07.06.2017 Weronika Marzyńska 288

XI Gminny Konkurs Wiedzy o Sporcie dla Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych

Dnia 6.06.2017 r. w Gimnazjum nr 3 Nakle nad Notecią odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Sporcie dla Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. Uczniowie odpowiadali na test składający się z 30 pytań dotyczących historii sportu z okresu  od pierwszych nowożytnych Igrzysk Olimpijskich (Ateny 1896 r.) do czasów obecnych. Patronat nad konkursem objął po raz kolejny Burmistrz Miasta  i Gminy Nakło nad Notecią Sławomir Napierała.

Wyniki szkół podstawowych:

1. ZS w Potulicach    -   91 pkt     (Błażej Dankowski , Maksymilian Paliński , Bartosz Kraiński)
  2. SP nr 2 w Nakle     -   62 pkt     (Tymoteusz Sobczak , Marta Borucka , Marta Olszewska)
  3. ZSP nr 3 w Nakle   -  61,5 pkt   (Antoni Deja , Hubert Gruntkowski , Mateusz Muzalewski)
  4. SP nr 4 w Nakle     -   56,5 pkt  (Krzysztof Stachowski , Fabian Rybacki ,Laura Kozłowska)

Indywidualnie najwięcej punktów uzyskał Błażej Dankowski  –  35 pkt (ZS Potulice)

Wyniki szkół gimnazjalnych:

1. ZS w Potulicach         -   66,5 pkt    (Krystian Skrzypiński, Remigiusz Różewski, Kamil Hutek)
  2. Gimnazjum nr 3 w Nakle-65,5 pkt (Antoni Kwasigroch, Jakub Ziółkowski, Eryk Kołodziejczyk)
  3. ZS w Paterku               -  47,5 pkt    (Igor Nowicki, Maciej Drychta, Kacper Radziejewski)

Indywidualnie najwięcej punktów uzyskał Antoni Kwasigroch – 28,5 pkt (Gimnazjum nr 3 w Nakle)

Konkurs  otworzył dyrektor Gimnazjum nr 3  w Nakle Leszek Dornowski. Po zakończeniu nagrody i puchary wręczali Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Światłowski oraz Burmistrz Sławomir Napierała.

Trzy najlepsze zespoły w każdej kategorii otrzymały nagrody i puchary ufundowane przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Nakle oraz Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią. Ponadto wszyscy uczestniczy otrzymali słodycze i napoje. Organizatorem turnieju było Gimnazjum nr 3 w Nakle oraz Zespół Obsługi Oświaty i Rekreacji w Nakle . Konkurs przygotowali  nauczyciele  w-f  Jan Grabarski oraz Marcin Jankowski.