XI Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych
27.06.2017 Weronika Marzyńska 209
Powiązane galerie:

8 czerwca na Stadionie Miejskim im. Klemensa Biniakowskiego odbyła się XI Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych, a VIII Ogólnopolska. Beneficjentami Olimpiady byli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowych Domów Samopomocy z terenu województwa kujawsko-pomorskiego oraz województw ościennych. Udział wzięło ok. 350 osób. Celem nadrzędnym organizowanej Olimpiady była integracja środowisk społecznych, przełamywanie barier niepełnosprawności poprzez sportową rywalizację, usprawnienie ruchowe, upowszechnianie kultury fizycznej. W organizację zawodów co roku angażują się kadra z Warsztatu Terapii Zajęciowej, wolontariusze i opieka medyczna.

Olimpiada to nie tylko rywalizacja sportowa, ale również wspólna zabawa i wymiana doświadczeń. Każdy uczestnik, który zajął jedno z czołowych miejsc w danej konkurencji otrzymał medal, dyplom     i nagrodę rzeczową. Organizatorzy zapewnili również nagrody zespołowe dla trzech najlepszych drużyn, a dla każdego uczestnika dyplom i upominek. Na wszystkim zawodników czekał również ciepły posiłek, napoje i słodycze.

Materiał i zdjęcia : Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zarząd Oddziału Powiatowego w Nakle nad Notecią