Wyniki XXVIII Biegu im. Klemensa Biniakowskiego w Nakle nad Notecią
11.09.2017 Weronika Marzyńska 127
grafika

W niedzielę 10 września 2017 r. na nakielskim Rynku odbył się XXVIII Bieg Uliczny im. Klemensa Biniakowskiego.

Zawody otworzyła Dyrektor Zespołu Obsługi Oświaty i Rekreacji w Nakle nad Notecią – Anna Biniakowska. Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy biegów otrzymywali pamiątkowe medale. Nagrody między innymi wręczali: Lech Biniakowski – syn Klemensa Biniakowskiego, Dyrektor ZOOR w Nakle – Anna Biniakowska, radny Rady Miejskiej w Nakle – Jan Grabarski. Nagrodę dla najmłodszego zawodnika ufundowała córka Klemensa Biniakowskiego – Gabriela Rompalska, a dla najmłodszej zawodniczki Hurtownia Sportowa PAAK w Bydgoszczy. Najmłodszymi zawodnikami którzy ukończyli bieg byli: wśród dziewcząt - Marta Suchomska, natomiast wśród chłopców - Sebastian Korta.

Zawody zorganizował Zespół Obsługi Oświaty i Rekreacji w Nakle przy pomocy LUKS START Nakło, Zakładu Robót Publicznych w Nakle oraz Nakielskiego Ośrodka Kultury w Nakle.

Szczególne podziękowania za pomoc w zabezpieczeniu trasy i czuwanie nad bezpieczeństwem zawodników należą się: Komendzie Powiatowej Policji w Nakle, Ochotniczej Straży Pożarnej w Nakle oraz Straży Miejskiej w Nakle.

Podziękowania należą się również panu Romanowi Szulcowi - właścicielowi Letniej Kawiarenki na nakielskim Rynku za ufundowanie popcornu i waty cukrowej dla uczestników biegów oraz za zapewnienie ciepłych napojów dla sędziów i służb porządkowych.

 

Zawody były współfinansowane ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Poniżej wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych:

 

2010 i młodsze – dziewczęta 150m,

1. Karina Kwapich – SP w Potulicach, czas 33,0s,

2. Weronika Jeziorska – SP w Paterku, 33,6s,

3. Zuzanna Neilitz – SP nr 4 Nakle, 34,1s,

 

2010 i młodsi – chłopcy 150m,

1. Wojciech Wierzewski – ZSP nr 4 w Nakle, czas 31,1s,

2. Jakub Twardowski – SP nr 18 Bydgoszcz, 31,8s,

3. Karol Garczewski – SP w Paterku, 32,6s,

 

2009 – dziewczęta 250m,

1.Maja Dubkowska – ZSP nr 4 w Nakle, czas 53,6s,

2. Olga Mańkowska – ZSP nr 4 w Nakle, 53,9s,

3. Michalina Draheim – SP w Paterku, 54,1s,

 

2009 – chłopcy 250m,

1. Szymon Danielewski – SP w Paterku, czas 50,8s,

2. Witek Fiałkowski – SP w Występie, 51,2s,

3. Damian Kończal – SP w Paterku, 51,9s,

 

2008 – dziewczęta 450m,

1. Anna Malik – SP w Ślesinie/ LUKS START Nakło, czas 1:48,5s,

2. Zuzanna Sikorska – SP nr 3 w Nakle, 1:49,3s,

3. Zofia Brukwicka – SP nr 4 w Nakle, czas 1:52,5s,

 

2008 – chłopcy 450m,

1. Franciszek Okoniewski – ZSP w Ślesinie/ LUKS START Nakło, czas 1:46,8s,

2. Jakub Pawlicki – SP w Paterku, 1:48,0s,

3. Jakub Kowalski – SP w Mroczy, czas 1:51,4s,

 

2007 – dziewczęta 450m,

1. Weronika Kunicka – SP w Łochowie, czas 1:45,1s,

2. Amelia Kaczyńska – SP w Ślesinie/ LUKS START Nakło, 1:47,4s,

3. Sandra Pazderska – SP w Olszewce, 1:48,1s,

 

2007 – chłopcy 450m,

1. Marcel Lewandowski – SP nr 4 w Nakle, czas 1:25,6s,

2. Marcel Rosa – SP w Występie, 1:26,2s,

3. Antoni Wierzewski – SP nr 4 w Nakle, 1:27,6s,

 

2006 – dziewczęta 700m,

1. Iga Radajewska – SP w Ślesinie/ LUKS START Nakło, czas 2:26,9s,

2. Iga Jankowska – ZSP nr 4 w Nakle/ LUKS START Nakło, 2:27,7s,

3. Amelia Nowacka – SP w Paterku, 2:29,9s,

 

2006 – chłopcy 700m,

1. Dawid Kończal – SP w Paterku/LUKS START Nakło, czas 2:15,4s,

2. Damian Kwapich – ZSP w Potulicach, 2:34,1s,

3. Mateusz Brzościkowski – SP w Ślesinie, 2:37,3s,

 

2005 – dziewczęta 700m,

1. Wiktoria Kowalska – SP w Mroczy, czas 2:21,8s,

2. Julia Kowalska – SP w Mroczy, 2:22,5s,

3. Martyna Bryś – SP w Fanianowie, 2:25,7s,

 

2005 – chłopcy 900m,

1. Paweł Lewandowski – SP w Paterku/ LUKS START Nakło, czas 2:40,3s,

2. Igor Jeziorski – SP w Paterku, 2:43,2s,

3. Jakub Spławski – ZSP nr 4 w Nakle, 2:46,4s,

 

2004 – dziewczęta 700m,

1. Weronika Smoguła – SP w Fanianowie, czas 2:42,3s,

2. Julia Chmielewska – SP w Paterku, 2:45,9s,

3. Weronika Wojtalewicz – SP w Olszewce, 2:48,0s,

 

2004 – chłopcy 900m,

1. Jakub Wawer – SP nr 2 w Nakle/LUKS START Nakło, czas 2:40,7s,

2. Paweł Kamiński – SP w Paterku, 2:42,5s,

3. Michał Kunicki – SP w Łochowie, 2:43,8s,

 

2003 – dziewczęta 800m,

1. Zuzanna Majchrzak – ZSP nr 3w Nakle/ LUKS START Nakło, czas 2:50,1s,

2. Kaja Urbanowicz – ZSP nr 3 w Nakle/LUKS START Nakło, 2:53,3s,

3. Oliwia Kropska – ZSP nr 4 w Nakle/ LUKS START Nakło, 2:54,4s

 

2003– chłopcy 1000m,

1. Dawid Iwanek – SP w Łobżenicy, czas 3:15,1s,

2. Denis Sprenger – ZSP nr 3 w Nakle/LUKS START Nakło, 3:19,4s,

3. Oskar Rogalski – SP w Potulicach, 3:23,8s,

 

2002 – dziewczęta 800m,

1. Julia Śliwińska – ZSP nr 4 w Nakle, czas 3:19,6s,

2. Małgorzata Kozłowska – ZSP nr 4 w Nakle, 3:29,3s,

 

2002 – chłopcy 1000m,

1. Miłosz Kraiński – ZSP nr 3 w Nakle/LUKS START Nakło, czas 3:10,7s,

2.Grzegorz Lizik – ZSS w Karnowie, 3:17,8s,

3. Antoni Kwasigroch – ZSP nr 3 w Nakle, 3:29,8s,

 

2001 – dziewczęta 800m,

1. Angelika Stopa – LO w Nakle/LUKS START Nakło, czas 3:31,4s,

2. Martyna Basiewicz – LO w Nakle, 3:39,0s,

 

2001 – chłopcy 1000m,

1. Kacper Żurek – Rościmin, czas 3:18,1s,

2. Igor Bzdawka – IV LO w Bydgoszczy, 3:23,8s,

3. Mikołaj Majchrzak – ZSŻŚ w Nakle, 3:27,1s,

 

Bieg Open (2000 i starsze) – kobiety 1350m,

1. Daria Maik – LUKS START Nakło,

2. Aleksandra Radtke – LO w Nakle

3. Weronika Świderska – LO w Nakle,

 

Bieg Open (2000 i starsi) – mężczyźni 1350m,

1. Sebastian Muzolf – ZSŻŚ w Nakle,

2. Piotr Kowalski – Mrocza,

3. Mateusz Nickel

 

- wszystkich uczestników  – 129 osób.

 

Opracował: Marcin Jankowski

Więcej informacji oraz zdjęcia z biegu w linkach poniżej:

http://www.naklo.pl/aktualnosc-12864-xxviii_bieg_im_klemensa_biniakowskiego.html

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1119336588202124.1073741937.190167604452365&type=3

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane