04.10.2017 Weronika Marzyńska 24

Chłopcy z Paterka wygrywają gminę w mini piłce nożnej

3 października w sali przy Szkole Podstawowej w Paterku odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Nakło w Igrzyskach Dzieci Szkół Podstawowych w Mini Piłce Nożnej Chłopców. Pierwotnie turniej odbywać się  miła na „Orliku” jednak ze względu na warunki atmosferyczne został przeniesiony pod dach.

W mini piłce nożnej zespoły składają się z dziesięciu zawodników. Podczas gry pięć zawodników w polu plus bramkarz. Zawody rozgrywane są zgodnie z przepisami PZPN z małymi uproszczeniami, jak np.: gra bez spalonego, zmiany hokejowe. Do rywalizacji przystąpiła imponująca liczba sześciu szkół. Nakielskie podstawówki nr 2, 3 i 4, Szkoły Podstawowe z Trzeciewnicy, Ślesina i gospodarze - Paterek. Sędziom turnieju był Bartosz Ksobiech Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym” w dwóch grupach 2 x 6 minut. Po rozgrywkach grupowych pierwsze zespoły awansowały do finału natomiast drużyny z drugich miejsce grały mecz o III miejsce. Po przeprowadzonym losowaniu kolejność spotkań w grupach była następująca:

GRUPA A

I mecz

Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle -  Szkoła Podstawowa w Trzeciewnicy                        8 : 0

II mecz

Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle - Szkoła Podstawowa w Ślesinie                      2 : 0

III mecz

Szkoła Podstawowa w Trzeciewnicy - Szkoła Podstawowa w Ślesinie                  0 : 7

GRUPA B

I mecz

Szkoła Podstawowa nr 4 w Nakle -  Szkoła Podstawowa w Paterku                     0 : 1

II mecz

Szkoła Podstawowa nr 3 w Nakle - Szkoła Podstawowa w Paterku                      0 : 4

III mecz

Szkoła Podstawowa nr 3 w Nakle - Szkoła Podstawowa nr 4 w Nakle                  1 : 0

Mecz o III miejsce:

Szkoła Podstawowa nr 3 w Nakle - Szkoła Podstawowa w Ślesinie                      1 : 0

Mecz o I miejsce:

Szkoła Podstawowa w Paterku - Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle                      3 : 0

Ostateczna kolejność:

1 miejsce Szkoła Podstawowa w Paterku

2 miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle nad Notecią

3 miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 w Nakle

4 miejsce Szkoła Podstawowa w Ślesinie

5 miejsce Szkoła Podstawowa nr 4 w Nakle

6 miejsce Szkoła Podstawowa w Trzeciewnicy

Zwycięski zespół zagrał w składzie:

Marcel Bembnista, Dawid Kończal, Miłosz Król, Michał Kwaśniewski, Paweł Lewandowski, Wiktor Nowicki, Filip Ossowski, Maciej Staniewski, Jakub Tajkowski, Hubert Wojciechowski i Konrad Ziarnek, opiekunem zespołu jest pan Dariusz Karolczak.

Organizatorem zawodów był Zespół Obsługi Oświaty i Rekreacji oraz Szkolny Związek Sportowy w Nakle oraz nauczyciele wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Paterku. Zwycięski zespół otrzymał pamiątkowy dyplom i puchar a pozostałe drużyny dyplomy. Zespół chłopców ze Szkoły Podstawowej w Paterku będzie reprezentowały naszą gminę na zwodach powiatowych, które odbędą się 12 października o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle.

SZS Nakło