Wyłoniono półfinalistów Nakielskiej Ligi Siatkówki
19.02.2019 Weronika Marzyńska 330
grafika

17 lutego rozegrane zostały dwa mecze rewanżowe w ramach ćwierćfinałów Nakielskiej Ligi Siatkówki. Wyłoniono półfinalistów, którymi okazały się ekipy Starej Gwardii oraz Atomowych Byków.

NTS Kadeci – Stara Gwardia NTS 0:2 (21:25, 24:26) Protokół, w pierwszym meczu 2:0 dla Stara Gwardia NTS
Awans: Stara Gwardia NTS

Pierwsze spotkanie między tymi zespołami zdominowała Stara Gwardia, stając się tym samym naturalnym faworytem rewanżu. Pierwsza partia była kontynuacją rywalizacji sprzed tygodnia. Kadeci grali podobnie niemrawo, bez entuzjazmu, a ich rywale kontrolowali wynik. Młodzież popełniała sporo błędów własnych, raziła nieskutecznością na siatce i nie potrafiła powstrzymać Macieja Tomczyńskiego, który w tym secie uzbierał siedem punktów atakiem. Jedyny przestój w grze Gwardii miał miejsce przy stanie 21:15, kiedy to straciła cztery oczka z rzędu. Szybko opanowała jednak sytuację i zwyciężyła pewnie, do 21. W kolejnej odsłonie Kadeci zaprezentowali się już znacznie lepiej, poprawiając zwłaszcza grę w defensywie i zwiększając zaangażowanie. Mimo to w połowie seta to przeciwnicy byli na nieznacznym prowadzeniu, wykorzystując swoje umiejętności w ataku. Wtedy jednak Kadeci zanotowali dwie serie, które pozwoliły im na uzyskanie prowadzenia 22:18, a chwilę potem 24:20. Kiedy wydawało się, że doprowadzą do tie- breaka, w polu zagrywki stanął Waldemar Wnuk. Wykonał pięć trudnych serwisów, które sprawiły wielkie problemy rywalom. Przerwy na żądanie Kadetów nie wybiły Wnuka z uderzenia- zakończył on mecz asem i zaprowadził swych kolegów do półfinału. Młodszym graczom pozostanie walka o piątą lokatę. Nie da się nie zauważyć, że przez cały sezon zasadniczy prezentowali się co najmniej nieźle, by w najważniejszych kolejkach zawieść nieco formą. Dziś najskuteczniejszy był Wnuk, zdobywca 11 punktów.

Olimpia – Atomowe Byki 0:2 (24:26, 26:28) Protokół, w pierwszym meczu 2:0 dla Atomowe Byki
Awans: Atomowe Byki

Już trzecią niedzielę z rzędu mierzyły się ze sobą te dwie ekipy. Zwłaszcza zeszłotygodniowe spotkanie było ciekawym widowiskiem, jednym z najlepszych meczów sezonu. Zakończyło się ono zwycięstwem Byków 2:1, co dawało im większy margines błędu podczas rewanżu. Pierwszego seta zdecydowanie lepiej zaczęła Olimpia, która grała równo i stabilnie, bez przestojów. Atomowe natomiast pokazywały swoje gorsze oblicze, z wieloma prostymi błędami i nieporozumieniami. W szczytowym momencie przewaga Olimpii wynosiła pięć oczek (16:11), jednak jej rywale zdołali doprowadzić do remisu po 18. Chwilę potem znów odskoczyła na 23:20. Wówczas trudna zagrywka Dawida Majewskiego z Byków sprawiła, że stan znów się wyrównał, ale to Olimpia jako pierwsza miała okazję na skończenie seta. Mimo że miała piłkę po swojej stronie, nie wykorzystała jej, co za chwilę się zemściło. Atomowe udanym blokiem wykorzystały już pierwszą sposobność do zwycięstwa w tej odsłonie- 26:24. Oznaczało to, że aby awansować, Olimpia musiała wygrać trzy sety z rzędu, co wydawało się mało prawdopodobne. Jej gracze nie złożyli jednak broni i ambitnie walczyli o każdy punkt w drugiej partii, skutecznie grając na linii blok- obrona i podbijając wiele ataków. Inicjatywę miały jednak przeważnie Atomowe, to one częściej były na prowadzeniu. Kilka razy dobrze zafunkcjonował ich blok, nie było większych problemów z odbiorem, czego efektem był wynik 20:17 w kluczowej fazie. Mocne serwisy Mateusza Kiersznickiego i dwa bloki Bartosza Ksobiecha umożliwiły wtedy zniwelowanie strat i powrót do gry Olimpii. W nerwowej końcówce oba zespoły miały setbole, a ostatecznie pojedynek zakończył Majewski, atakując efektownie, w swoim stylu z prawego skrzydła. Byki mogły cieszyć się z awansu do strefy medalowej. Ich aspiracje sięgają wysoko, a potencjał w ataku wydaje się wręcz nieograniczony. Jeżeli dołożą do tego poprawne przyjęcie i defensywę, mogą powalczyć nawet z Juniorami. Najwięcej oczek- po 11- zdobyli Kiersznicki i Majewski.

MVP II kolejki fazy play-off: Dawid Majewski (Atomowe Byki)

W następnej kolejce odbędą się pierwsze mecze półfinałowe, które również zostały objęte systemem mecz- rewanż. Stawkę półfinalistów uzupełniają NTS Juniorzy i 3S Bydgoszcz, którzy mają do rozegrania zaległe spotkanie o prawo wyboru rywala w półfinale.

Kolejna runda play-off odbędzie się 3 marca, rozpiskę podamy nieco później.

Tekst: Stanisław Kwasigroch

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane