25.04.2018 Weronika Marzyńska 408

W dniach 21-22 kwietnia 2018r. w hali Krajna Arena odbył się Wiosenny Turniej Gmin Kujawsko - Pomorskiego Ośrodka Koszykówki o Puchar Burmistrza Sępólna Krajeńskiego. Organizatorem rozgrywek był Kujawsko - Pomorski Związek Koszykówki, Klub Sportowy Basket 25 Bydgoszcz oraz Gmina Sępólno Krajeńskie. W zawodach wzięło udział 8 zespołów: Białe Błota, Koronowo, Brzoza, Szubin, Mrocza, Więcbork, Sępólno Krajeńskie i Paterek  reprezentujący Gminę Nakło nad Notecią. W turnieju rywalizowały ze sobą dziewczęta z roczników 2009 i 2008 trenujące w ramach Piramidy Szkoleniowej Kujawsko - Pomorskich Ośrodków Koszykówki. Oprócz tego w sobotę zawodniczki wzięły udział w różnego rodzaju testach oraz torach sprawnościowych.

Reprezentacja ze Szkoły Podstawowej w Paterku, która trenuje pod okiem pana Dariusza Karolczaka zajęła 5 miejsce. Dodatkowo sukcesem indywidualnym może pochwalić się Julia Walczak, która uzyskując najlepszy czas w trzech etapach biegu „po kopercie”, awansowała do finału, gdzie po raz kolejny okazała się najlepsza. Pokonała 125 dziewczyn i została najszybszą zawodniczką turnieju.

Turniej był również okazją do spotkania z władzami Polskiego Związku Koszykówki, Kujawsko-Pomorskiego Związku Koszykówki, Urzędu Marszałkowskiego i władzami KS Basket25. Gminę Nakło nad Notecią reprezentowała pani Anna Biniakowska – dyrektor Zespołu Obsługi Oświaty i Rekreacji w Nakle nad Notecią. Podczas spotkania zostały poruszone tematy dotyczące rozwoju koszykówki dziewcząt oraz dalszej współpracy w tym zakresie.