XII Gminny Konkurs Wiedzy o Sporcie dla Szkół Podstawowych
15.06.2018 Weronika Marzyńska 141

Dnia 12.06.2018 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym  nr 3 Nakle nad Notecią odbył się Konkurs Wiedzy o Sporcie dla Szkół Podstawowych w kategorii dzieci i młodzieży (kl.VI i młodsi) oraz igrzysk młodzieży szkolnej (kl. VII i II-III gim.). Uczniowie musieli rozwiązać  test składający się z 30 pytań dotyczących okresu  od pierwszych nowożytnych Igrzysk Olimpijskich (Ateny 1896 r.) do czasów obecnych. Konkurs odbył się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią Sławomira Napierały.

Wyniki kategorii dzieci i młodzieży:

1. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Potulicach - 78,5 pkt (Błażej Dankowski, Mieszko Ksobiak, Maksymilian Paliński)

2. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Nakle - 69,5 pkt (Marcin Bruski, Albert Winklewski, Szymon Wojtalewicz)

3. Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle - 63 pkt (Gracjan Klesiński, Martin Dych, Tymoteusz Sobczak)

4. Zespół Szkolno-Przeszkolny w Ślesinie - 59,5 pkt

5. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Nakle - 59 pkt

6. Szkoła Podstawowa w Paterku - 50 pkt

Indywidualnie najwięcej punktów uzyskał Gracjan Bonin - ZS-P nr 4 w Nakle (30.5 pkt).

Wyniki kategorii  młodzieży szkolnej:

1. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Nakle - 55 pkt (Antoni Kwasigroch, Hubert Olszewski, Borys Tacikowski)

2. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Nakle - 44 pkt (Maciej Drychta, Fabian Sowa, Kamil Marczewski)

3. Szkoła Podstawowa w Paterku - 23 pkt (Kacper Radziejewski, Szymon Wożny, Sebastian Pazderski)

4. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślesinie - 21 pkt

5. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Potulicach - 18,5 pkt

Indywidualnie najwięcej punktów uzyskał Antoni Kwasigroch (23).

Na zakończenie konkursu puchary, nagrody i dyplomy wręczali przewodniczący Rady Miejskiej w Nakle Jan Światłowski, Dyrektor ZS-P nr 3 w Nakle Halina Lubiszewska, w-ce dyrektor ZS-P nr 3 w Nakle Leszek Dornowski.

Trzy najlepsze w każdej kategorii zespoły otrzymały nagrody, puchary. Ponadto wszyscy uczestniczy otrzymali słodycze i napoje. Organizatorem turnieju był ZS-P nr 3 w Nakle.

Konkurs przygotowali Jan Grabarski i Marcin Jankowski.

Tekst : Jan Grabarski

Autor nie wyraża  zgody na komentowanie artykułu.