Turniej siatkówki plażowej z okazji 100-rocznicy odzyskania niepodległości za nami
05.09.2018 Weronika Marzyńska 317
grafika

W niedziele 2 września od godziny 09:00 na orliku przy ZSP nr 3 w Nakle odbył się turniej siatkówki plażowej z okazji 100-rocznicy odzyskania niepodległości. Do turnieju zgłosiło się 16 par m.in. z Piły, Tucholi, Krajenki, Świecia, Występu, Potulic, Dąbrowy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Bydgoszczy oraz z Nakła.

Zwyciężyła para Mateusz Kiersznicki/Karol Sowiński, drugie miejsce przypadło parze Mateusz Wołowicz/ Maciej Karolczyk, na trzecim miejscu uplasowała się nakielska para Maciej Tomczyński/Jakub Majewski, natomiast czwarte miejsce przypadło parze Dawid Chmara/Jan Kwasigroch z Nakła.

Turniej rozegrany został systemem „Brazylijskim"(do dwóch porażek) do dwóch wygranych setów do 15 punktów, tie-break rozgrywany był do 11 zdobytych punktów.

Oto wyniki wszystkich spotkań w turnieju:

I runda:

Wołowicz/Karolczyk – Szydeł/Kmiecik 2:0 (12,7)
Kiersznicki/Sowiński – Kaluska/Staniszewski 2:0 (6,8)
Trzaska/Goździkowski – Kwasigroch/Gabryszewski 1:2 (17, -6, -5)
Tomczyński/Majewski – Spirka/Stryszyk 2:0 (10,10)
Bobrowski/Mruk – Szarajew/Szarajew 2:0 (6,8)
Chmara/Kwasigroch – Kufel/Kwasigroch 2:0 (12,10)
Nurczyński/Nurczyński –Gast/Kubera 2:1 (-12,10,7)
Lenartowicz/Kukielski – Marach/Nowak 2:1 (12,-13,10)

II runda

Wołowicz/Karolczyk - Kiersznicki/Sowiński 0:2 (-11,-11)
Kwasigroch/Gabryszewski - Tomczyński/Majewski 0:2 (-8,-8)
Bobrowski/Mruk - Chmara/Kwasigroch 1:2 (-9,8, -7)
Nurczyński/Nurczyński - Lenartowicz/Kukielski 0:2 (-7,-11)

III runda

Kiersznicki/Sowiński - Tomczyński/Majewski 0:2 (-13,-13)
Chmara/Kwasigroch - Lenartowicz/Kukielski 2:0 (8,13)

Prawa strona, przegrani na miejsca 13-16

Marach/Nowak - Gast/Kubera 2:0 (14,8)
Kufel/Kwasigroch - Szarajew/Szarajew 2:0 (8,14)
Spirka/Stryszyk - Trzaska/Goździkowski 0:2 (-8,-8)
Kaluska/Staniszewski - Szydeł/Kmiecik 0:2 (-7,-9)

Prawa strona, przegrani na miejsca 9-12

Marach/Nowak - Wołowicz/Karolczyk 0:2 (-9,-14)
Kufel/Kwasigroch - Kwasigroch/Gabryszewski 2:0 (10,7)
Trzaska/Goździkowski - Bobrowski/Mruk 0:2 (-13,-13)
Szydeł/Kmiecik - Nurczyński/Nurczyński 2:0 (9,8)

Prawa strona, przegrani na miejsca 7-8

Wołowicz/Karolczyk - Kufel/Kwasigroch 2:0 (12,10)
Bobrowski/Mruk - Szydeł/Kmiecik 0:2 (-12,-11)

Prawa strona, przegrani na miejsca 5-6

Lenartowicz/Kukielski - Wołowicz/Karolczyk 0:2 (11,9)
Kiersznicki/Sowiński - Szydeł/Kmiecik 2:0 (9,14)

Półfinał

Tomczyński/Majewski - Wołowicz/Karolczyk 1:2 (13,-13,-4)
Chmara/Kwasigroch - Kiersznicki/Sowiński 0:2 (-9,-9)

O III miejsce:

Tomczyński/Majewski - Chmara/Kwasigroch 2:0 (9,14)

Finał
Wołowicz/Karolczyk - Kiersznicki/Sowiński 1:2 (12,-9,-9)

Końcowa klasyfikacja najlepszej czwórki turnieju:

1. Mateusz Kiersznicki/Karol Sowiński( Potulice/Kamień Krajeński)
2. Mateusz Wołowicz/Maciej Karolczyk(Bydgoszcz/Świecie)
3. Maciej Tomczyński/Jakub Majewski(Nakło)
4. Dawid Chmara/Jan Kwasigroch(Nakło)

Na koniec odbyło się zakończenie turnieju. Najlepsza czwórka turnieju otrzymała puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe m.in. karnety na basen, wałki do rolowania, torby sportowe oraz ręczniki basenowe.

W linku poniżej znajdą Państwo zdjęcia z turnieju autorstwa p. Michała Nowaka.

https://photos.google.com/share/AF1QipNpdDbnHrzn7HTv-ORbW9VgtXq3MsMJm-7XhDm_Qs9GBFtXvdwdPP-gIGeXWyS2aA?key=aThfdVRWQ2pjTTV5UWdDS3ZJX1F0SDVMM1BYMDdn

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane