XXX edycja Biegu Ulicznego im. Klemensa Biniakowskiego przeszła do historii
13.05.2019 Weronika Marzyńska 595

Wczoraj, tj. 12.05.2019 r. na Nakielskim Rynku odbyła się już XXX edycja Biegu Ulicznego im. Klemensa Biniakowskiego. Zawody oficjalnie otworzył Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią - Piotr Kalamon, po czym biegacze rozpoczęli rywalizacje. Na każdego uczestnika na mecie czekał pamiątkowy medal, woda oraz słodycze. Pomiędzy poszczególnymi kategoriami na scenie wręczano nagrody za miejsca I-III. Nagrody wręczali: syn patrona biegu - Lech Biniakowski, Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Sportu, Zdrowia, Polityki Społecznej i Porządku Publicznego Rady Miejskiej w Nakle nad Notecią - Jan Grabarski oraz radny Rady Miejskiej w Nakle nad Notecią - Michał Krzoska. Została także przyznana nagroda dla najmłodszego zawodnika biegu, którą ufundowała Rodzina Klemensa Biniakowskiego. W tym roku najmłodszym zawodnikiem był Ksawery Bajdziak.

Tegoroczna edycja biegu wpisuje się w 720 rocznicę nadania Nakłu nad Notecią praw miejskich. W związku z powyższym wszyscy, którzy przybyli na bieg mogli wziąć udział w przygotowanym na tę okoliczność QUIZIE. Pytania dotyczyły wiadomości o patronie biegu oraz o naszym mieście. Wśród prawidłowych odpowiedzi syn Klemensa Biniakowskiego - Lech Biniakowski wylosował 3 zwycięzców, którymi zostali: Kinga Chenc, Lucyna Iwanek i Grzegorz Iwanek. Nagrodami w QUZIE były karnety na Krytą Pływalnię "Naquarius" w Nakle nad Notecią.

Szczególne podziękowania za pomoc w zabezpieczeniu trasy, czuwanie nad bezpieczeństwem zawodników oraz wytrwałość na stanowiskach w tak niesprzyjających warunkach należą się: Komendzie Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią, Ochotniczej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią, Straży Miejskiej w Nakle nad Notecią oraz sędziom, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem zawodów.

Podziękowania należą się również panu Krystianowi Topolskiemu - właścicielowi firmy FizjoTop z Nakła nad Notecią za profesjonalny i nieodpłatny masaż oraz porady fizjoterapeutyczne dla wszystkich zainteresowanych.

Największe gratulacje składamy wszystkim uczestnikom, którzy mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych pojawili się na starcie biegu i jak prawdziwi sportowcy dali z siebie wszystko. To dzięki Wam i Waszym rodzicom w tegorocznej edycji wzięło udział ok. 160 zawodników.

Jeszcze raz gratulujemy i zapraszamy za rok.

Wyniki w poszczególnyvh kategoriach wiekowych znajdą Państwo w załączeniu.

Fotorelacja z biegu.

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.